www.koralky.in

www.studiovez.cz

www.studiomotif.eu

youtube, facebook youtube facebook
cik_cak.jpg, 73kB

nohama_na_zemi.jpg, 85kB

casoprostor.jpg, 89kB

na_prani.jpg, 120kB

kapky_pribehu.jpg, 97kB

best-of.jpg, 65kB

navlnach.jpg, 124kB

historie

kapely

1995:

Skupinu Lunetic zakládají v roce 1995 dva kamarádi - Martin Kocián a Aleš Lehký. Název skupiny nacházejí ve slovníku a vychází z anglického slova „Lunatic“, které v překladu znamená „náměsíčný“ a upravují ho do podoby „Lunetic“. Duo startuje svoji kariéru jako taneční skupina na diskotékách. Po několika měsících se dvojice spojuje s Davidem Škachem a Václavem Jelínkem a od té chvíle jejich kariéra začíná nabírat na obrátkách.

1996:

V červnu 1996 má již kompletní Lunetic první koncert v Mostě. Ovšem velký zlom v jejich kariéře přichází v roce 1997, kdy se Luneticu ujímá producent Stano Šimor.  Skupina pozměňuje svůj repertoár a začíná zpívat v češtině. Vznikají tak velké hity jako „Máma“ a „Nechci být sám“. Lunetic také nabízí demoverze svých skladeb vydavatelským firmám. V zimě 1997 se potkávají s producentem Martinem Červinkou z Universal Music. Singl „Máma“ vychází v květnu 1998 a v létě téhož roku vychází první album „Cik Cak“. Turné, které doprovází toto album, se těší nebývalé návštěvnosti. Skupina Lunetic se stává fenoménem.

1999:

Od září roku 1999 dostávají příležitost moderovat hitparádu ESO, nejprestižnější hitparádu té doby. Téhož roku vychází druhé album „Nohama na zemi“, které doprovází turné. V roce 2000 vychází třetí album „Časoprostor“ opět doprovázeno velkým turné, již s živou kapelou. Skupina postupně navštěvuje celou Českou republiku.

2003:

Skupina uskutečnila poslední vystoupení v plné sestavě 1.3.2003 v Praze v obchodním centru Europark, kde se rozloučila se svými fanoušky. Rozpad skupiny byl nevyhnutelný a byl zapříčiněn osobními problémy a neunesení obrovské popularity členů skupiny…

2008:

Na 30. narozeniny Václava Jelínka, v roce 2008, fanouškům svitla nová naděje.  Po 5 letech se skupina schází a vzniká nápad na návrat Luneticu. Ve stejném roce chystají Lunetic svým fanouškům Vánoční dárky, když 1.12. vydávají CD/DVD „Lunetic Best Of“ a pořádají dva koncerty, které jsou nad očekávání úspěšné.

2011:

V roce 2011 skupina hlásí velký návrat a na podzim plánují vydání nové, autorské desky. Od 15.10. do 16.12. vyráží na velké turné po celé České republice.

doprovodná kapela:

K nynější sestavě celé kapely patří tři muzikanti, kteří se podílejí na znění Vašich oblíbených písniček. Mimo živé vystupování mají také zásluhu na nové desce Na vlnách.

kytara: Standa Bidlo
basa: Radek Anton
bicí: Honza Fröhlich

2012:

Rok 2012 je pro kapelu Lunetic, která již čtyři roky pracuje na svém Comebacku, rokem sklizní jejich úrody. A to především předání Zlaté desky za prodej jejich prvního autorského alba „Na vlnách“, které proběhlo v dolní části Václavského náměstí v Bontonlandu dne 6.4.2012. Lunetic se stává častým hostem v „Prime Time časech“ velkých televizí jako je Prima, Nova, ČT 1 či TV Barandov. V jarních měsících Lunetic je opět na Tour po městech českých ale nově po 10ti letech i městech slovenských. Nálada je v kapele exkluzivní a tátové teenager popu jsou ZPĚT!

© 2013 Lunetic.eu | All Rights Reserved | site by studiomotif